Yunteng YT-999 Monopod

لطفا قبل از ثبت سفارش با بخش فروش تماس بگیرید.

ویژگی های کلیدی:

  • وزن 200 گرم
  • از جنس آلومینیم
  • قابلیت اتصال مونوپاد روی سه پایه دوربین

مونوپاد «یانتنگ» مدل «YT-999» روی محورش ریموت کنترلی متفاوت دارد که علاوه بر نقش شاتر دوربین، می‌توان (مجزا از مونوپاد) از آن به‌عنوان دسته‌‌بازی بلوتوث برای گوشی و تبلت‌های اندرویدی و «iOS» استفاده کرد. محور تلسکوپی این محصول از چهار استوانه‌ی کوچک تشکیل شده که به خاطر اختلاف قطرهایشان، می‌توانند درون همدیگر جای‌ بگیرند. مکانیزم قفل‌شدن این تکه‌ها به‌صورت پیچشی است؛ یعنی با پیچش در جهت خلاف یکدیگر قفل یا از هم باز می‌شوند. وقتی‌که همه‌ی تکه‌ها از هم باز هستند، طول مونوپاد به 80 سانتی‌متر می‌رسد و در حالت جمع‌شده، مونوپاد 19 سانتی‌متر طول دارد. گیره‌ی نگه‌دارنده‌ای که به انتهای محور متصل شده است، فک‌هایی کشویی دارد و می‌تواند گوشی‌هایی را با عرض 48 تا 88 میلی‌متر در خود جای دهد. این قسمت تا 270 درجه، تغییر زاویه می‌دهد تا گوشی را در موقعیت دلخواه کاربر نگه دارد. ابتدای محور (دسته) مهره‌ای هشت‌ضلعی وجود دارد که حفره‌ای برای اتصال پیچ ¼ اینچی در آن تعبیه شده است؛ به‌این‌ترتیب می‌توان مونوپاد را به سه‌پایه‌ی دوربین هم متصل کرد. وجه تمایز YT-999 با محصولات هم‌گروهش در ریموت کنترل آن است. ریموت این محصول شبیه به یک دسته‌بازی کوچک است و در شکافی جای می‌گیرد که روی دسته برای آن در نظر گرفته شده است. این ریموت مکعب‌مستطیل شکل تقریبا 18 گرم وزن، 75 میلی‌متر طول و 30 میلی‌متر عرض دارد. از طریق بلوتوث نسخه‌ی 3.0 به گوشی یا تبلت متصل شده و به‌عنوان شاتر دوربین یا دسته‌بازی بی‌سیم استفاده می‌شود. نشانگر LED، کلیدهای جهتی، «StartوSelect» و چهار کلید X، Y، Aو B تمام چیزی است که روی ریموت دیده می‌شود؛ البته سطح جانبی آن هم، محل قرارگیری درگاه «microUSB» برای شارژ ریموت و زبانه‌ای برای انتخاب عملکرد (در حالت‌های خاموش، ریموت مونوپاد و دسته‌بازی بی‌سیم) است. برای جفت‌شدن ریموت با دستگاه‌های «iOS» باید هنگام روشن‌کردن ریموت، کلید «X» را نگه‌داشت تا نشانگر قرمزرنگ روشن شود. در این حالت عبارت «Yunteng iOS» در لیست بلوتوث‌های جست‌وجوشده ظاهر می‌شود که باید آن را انتخاب کرد. دسته‌ی مونوپاد گریپی لاستیکی دارد که مانع از لغزش آن در دست کاربر می‌شود. در ابتدای دسته در کنار حفره پیچ ¼ اینچی، بند دستی باریکی به محور متصل شده است تا بتوان مونوپاد را بهتر و مطمئن‌تر در دست نگه‌داشت. با خرید مونوپاد YT-999 یانتنگ علاوه بر مونوپاد بلوتوث، یک دسته‌بازی بلوتوث کوچک هم در اختیار خواهید داشت.

نقد و بررسی متخصصین ال آی پارس

تب عکاسی سلفی، هرروز داغ‌تر می‌شود. حتما شما هم با فاصله‌ی کم دوربین سلفی گوشی و سوژه‌ها در این نوع تصاویر مشکل دارید یا در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها برای ثبت تصاویر سلفی دسته‌جمعی، به شخصی نیاز دارید که قد یا دست بلندی داشته باشد که همه‌ در تصویر سلفی‌تان باشند. این مشکلات سبب می‌شوند که تصاویر سلفی‌تان، آن‌طور که بایدو‌شاید جالب شوند. برای حل این مشکلات می‌توانید از «پایه مونوپاد یانتنگ وای تی-999» (Yunteng YT-999) استفاده کنید. البته در کنار داشتن تصاویر بهتر سلفی می‌توانید از قابلیت‌های منحصربه‌فرد این مونوپاد هم استفاده کنید.

طراحی و ساخت:

یانتنگ YT-999 صرفا برای گوشی‌های موبایل ساخته‌شده و برای دوربین‌های دیجیتال، قابل‌استفاده نیست. البته انتهای پایه‌ی مونوپاد پیچی دارد که می‌توانید روی پایه دوربین قفل کنید. دهانه‌ی YT-999 برای نگه‌داشتن موبایل‌هایی با عرض 50 تا 83 میلی‌متر مناسب است؛ از آیفون 5s گرفته تا هوآوی Mate 8 را می‌شود در گیره‌ی این مونوپاد نگه داشت. روی لبه‌ی زیری گیره‌ی نگه‌دارنده، اسفنجی نارنجی رنگ وجود دارد که علاوه بر نگه‌دارنده، از آسیب رسیدن به گوشی هم جلوگیری ‌کند. همچنین نگه‌دارنده، پیچی دارد که گردش عمودی گیره را حول محوری افقی کنترل می‌کند.

Yunteng YT 999 Monopod

طول دسته‌ی مونوپاد در چهار اندازه‌ قابل‌تغییر است؛ در هر مرحله ضخامت‌اش کمتر می‌شود. قسمت‌هایی که باعث طولانی‌تر شدن مونوپاد می‌شوند، به‌صورت لوله‌ای در داخل یکدیگر قرار می‌گیرند. طول دسته‌ها به ترتیب 11.5، 13، 13.5 و 15 سانتی‌متر است. این قسمت‌ها با قفلی چرخشی و چهار مرحله‌ای در پایه‌ی مونوپاد، رها یا قفل می‌شوند که می‌توانید هر کدام از آن‌ها را باز کنید یا بسته نگه‌دارید و طول مونوپاد را بسته به نیازتان تنظیم کنید. یانتنگ YT-999 در حالت عادی چیزی در حدود 25 سانتی‌متر طول دارد و در حالتی که هر چهار دسته کاملا بازند؛ طولش به 80 سانتی‌متر می‌رسد.

Yunteng YT 999 Monopod

برای کنترلر YT-999 جایگاهی روی پایه‌ی مونوپاد تعبیه‌شده که می‌توانید آن را در این محل قرار دهید که دسترسی به آن برای نگه‌دارنده‌ی دسته ساده‌تر شود یا از این محل خارج کنید و بتواند با استفاده از این قابلیت، کنترلر را به شخص دیگری بسپارید که او به ثبت تصویر بپردازد.

Yunteng YT 999 Monopod

کنترلر:

به لطف کنترلر، یانتنگ YT-999 کارآمدی لازم را با هر دو سیستم‌عامل iOS و اندروید دارد. این کنترلر، در دو حالت بازی و عکاسی با موبایل شما جفت می‌شود. حالت بازی این کنترلر را در بیش از 20 بازی برای هر دو سیستم‌عامل آزمایش کردیم؛ اما در هیچ‌کدام از بازی‌ها، نتوانستیم از آن استفاده کنیم. در مقابل حالت عکاسی پاسخ مناسبی به تمام نیاز‌های‌مان داد. نه‌تنها در این حالت می‌توانید با کنترلر اقدام به عکاسی کنید، بلکه می‌توانید پخش موسیقی را هم کنترل کنید (آهنگ را پخش/قطع کنید یا موزیک قبلی/بعدی را فراخوانی کنید)، حتی میزان صدای خروجی هم از طریق این کنترلر قابل‌تغییر است. این کنترلر گزینه‌ی مناسبی برای کنترل موسیقی برای زمانی است که داخل اتومبیل هستید.

Yunteng YT 999 Monopod

باید سیستم‌عامل مورد نظرتان را هنگام روشن کردن کنترلر تعیین کنید. با نگه‌داشتن کلید X روی کنترلر و روشن کردنش آن را برای جفت شدن با سیستم‌عامل iOS آماده می‌کنید؛ در این حالت LED کنترلر به رنگ قرمز چشمک می‌زند و اگر هنگام روشن کردن کنترلر، کلید B را نگه‌دارید، LED به رنگ آبی چشمک می‌زند و می‌توانید آن را با سیستم‌عامل اندروید جفت کنید.

Yunteng YT 999 Monopod

جمع‌بندی:

مونوپاد یانتنگ YT-999 با طراحی ساده و جمع‌و‌جورش می‌تواند علاوه بر استفاده به‌عنوان مونوپاد برای کنترل موسیقی هم مورداستفاده قرار گیرد. با کنترلر می‌تواند از فاصله‌ی 10 متری اقدام به عکاسی کنید. نسخه‌ی سوم بلوتوث، دسته‌ای که به‌صورت چرخشی و در چهار مرحله باز می‌شود و وزنی نزدیک به 200 گرم از ویژگی‌هایی جالب این محصول هستند. طراحی و جنس این مونوپاد در مقایسه با سایر مدل‌ها و با توجه به قیمت‌اش کاملا مناسب به نظر می‌رسد.

Yunteng YT 999 Monopod

مشخصات(پایه مونوپاد)

مناسب برای گوشی های : اندرویدی و iOS با عرض کمتر از 88 میلی‌ متر
سایر توضیحات : - متشکل از 4 تکه تلسکوپی (نحوه باز شدن: پیچشی) - حداکثر طول: 80 سانتی‌ متر - حداقل طول: 19 سانتی‌ متر - جنس: آلومینیم - وزن: 200 گرم - میزان بازشدن گیره نگهدارنده گوشی: 4.8 تا 8.8 سانتی‌متر - قابلیت چرخش 270 درجه قسمت نگهدارنده گوشی موبایل - دارای ریموت کنترلی به فرم دسته بازی با قابلیت اتصال به دسته مونوپاد - محدوده عملکرد ریموت کنترل: 10 متر - ورژن بلوتوث : 3.0 - وزن ریموت کنترل: 18 گرم - باتری ریموت کنترل: لیتیومی قابل شارژ - قابلیت شارژ ریموت از طریق کابل microUSB - دارای کابل microUSB - قابلیت اتصال مونوپاد روی سه پایه دوربین - دارای بند دستی و یک کیسه برای نگهداری و حمل مونوپاد - برای عکاسی می بایست برنامه دوربین توسط خود کاربر فعال شود - درصورتیکه دکمه زوم برای برخی از گوشی های اندرویدی کار نکرد، باید به قسمت تنظیمات دکمه صدا مراجعه کنید و آن را در حالت زوم قرار دهید(Volume Button Key)
دارای ریموت برای عکاسی :

بالا